X

دانلود رمان گردان قاطرچی ها

دانلود رمان گردان قاطرچی ها

نام کتاب:گردان قاطر چی ها

نویسنده:داوود امیریان

صفحات:۳۳۷

توضیحات:رمان گردان قاطر چی ها درباره یکی از گردان های تدارکاتی در جبهه هاست.در این رمان،تعدادی از رزمنده ها با استفاده از چند تا قاطر آذوقه مورد نیاز گروهی از رزمنده ها در بالای ارتفاعات کردستان را حمل میکنند.

ماجرا از آن جا آغاز می شود که شخصیتی به نام یوسف که یک مجروح جنگی است، پس از مصدومیت، دوباره به جبهه اعزام می شود و این بار بنا به صلاحدید فرمانده گردان قرار می شود مسولیت نگهداری و آموزش چند قاطر برای حمل آذوقه و مهمات به مناطق صعب العبور در ارتفاعات کردستان برای رزمندگان به او سپرده شود.

این رمان به موضوع جنگ از زاویه طنز نگاه کرده که همین موضوع باعث شده تا حدودی تصویر شاد و مفرح از حضور رزمندگان نوجوان در صحنه های مختلف جنگ برای خواننده نوجوان روایت شود.

علاوه بر یوسف که از شخصیت های محوری داستان است، شخصیت «سیاوش» هم جزو آدم های دوست داشتنی در این رمان است که با توجه به روحیه شاد و بازیگوشی که دارد، تصویر شاد و سرزنده ای از یک نوجوان رزمنده در سال های دفاع مقدس را به نمایش می گذارد.

از دیگر شخصیت های دیگر این داستان را می توان به کربلایی، مش برزو، اکبر خراسانی، علی نجفی، دانیال، حسین و کرامت اشاره کرد که بیشتر آنها مانند سیاوش و یوسف روحیه طنز دارند یا در موقعیت های طنزی که قرار می گیرند، رفتارهای طنزی آلودی از خود بروز می دهند.

گوشه ای از متن کتاب:میگن توی جهنم مار غایشه چنان بلایی سر نا محترم اون جا میاره که ملت از دستش به عقرب های جرار پناه میبرند.ما هم داریم از دست سیاوش تبریزی به این سرنوشت شوم دچار میشیم!یه ذره بچه اس!اما کل گردان از دستش عاجز شن.فوق قوق اش 14 سالشه.گیرم خودش ادعا میکنه 17 سالشه،هم من و هم شما و هم مسئولین اعزام نیرو میدونیم که صدی،نود این بچه رزمنده ها،با دست بردن توی شناسنامه و هزار جعل سند و رضایت نامه تونستن خودشون رو به جبهه برسونن…

 

به علت رعایت حقوق مولفین لینک دانلود کتاب حذف گردید. لطفا شما دوست عزیز نیز در صورت مشاهده اثری که به چاپ رسیده و به اشتباه در سایت انتشار یافته، با گزارش آن به ما برای حذف این اثر از سایت رمان98 اقدام نمایید.

به اشتراک بگذارید

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

عضو کانال تلگرام رمان98 شوید