دانلود کتاب کارنامه اسلام اثر استاد زرین کوب

عنوان: کارنامه اسلام

نویسنده: دکتر عبدالحسین زرین کوب

صفحات: ۷۱

زبان: فارسی

نوع فایل: PDF

حجم: ۷۴۵ کیلوبایت

دانلود با لینک مستقیم

توضیحات: کارنامه اسلام،سرشار از افتخارات درخشان و فتوحات بسیار است.مسلمانان با توفیقی که پیدا کردند موفق شدند که یک دنیای تازه ورای شرق و غرب اسلام بسازند که در واقع نه شرق بود و نه غرب. کارنامه اسلام، نام کتابی از دکتر عبدالحسین زرین کوب می‌باشد. او این کتاب را اول بار در سال ۱۳۴۸ به چاپ رساند.

عبدالحسین زرین‌کوب (۲۷ اسفند ۱۳۰۱ در بروجرد تا ۲۴ شهریور ۱۳۷۸ در تهران) ادیب، تاریخ‌نگار و منتقد ادبی برجسته در ایران معاصر است. آثار او به‌عنوان مرجع عمده در مطالعات تصوف و مولوی‌شناسی شناخته می‌شود.

عبدالحسین زرین‌کوب در سال ۱۳۰۱ هجری خورشیدی در بروجرد متولد شد.او و به دنبال تعطیلی کلاس ششم متوسطه در تنها دبیرستان شهر برای ادامه تحصیل به تهران رفت.

وی این بار رشته ادبی را برگزید و در سال ۱۳۱۹ تحصیلات دبیرستانی را به پایان برد. سال بعد به بروجرد بازگشت و به تدریس در دبیرستان‌های خرم‌آباد و بروجرد پرداخت. در این دوران درس‌های مختلف از تاریخ و جغرافیا وادبیات فارسی تا عربی و فلسفه و زبان خارجی را تدریس می‌کرد. در همین دوره نخستین کتاب او به نام «فلسفه، شعر یا تاریخ تطور شعر و شاعری درایران» در بروجرد منتشر شد.

ایشان این کتاب را برای جبران کم و کاستی های “دو قرن سکوت” منتشر کردند.کتاب کارنامه اسلام که اینبار برای کاربران رمان ۹۸ آماده شده در سال ۱۳۴۸ منتشر شده است.

لطفا نظرات و پیشنهاداتتان را با ما در میان بگذارید!


لطفا به این مطلب امتیاز دهید

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars 0 رای
Loading...

کانال تلگرام رمان98

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.